Zakres usług

Profilaktyka

Okresowe badania dzieci zgodnie z bilansami zdrowia dziecka czasem to za mało, aby troskliwy rodzic miał poczucie że jego dziecko rozwija się prawidłowo, ma odpowiednią dietę i rośnie na zdrowego podatnika :) , w razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszam na spotkanie, spróbujemy je wspólnie rozwiać. :)

Szczepienia

Wykonywanie szczepień obowiązkowych i zalecanych.
Baza kart szczepień i pełna dokumentacja zgodna z wymogami prawnymi i sanepidowskimi.
Pomoc i głos doradczy w trudnym dla rodzica wyborze czym i kiedy warto szczepić nasze dzieci.
Kontrola nad przebiegiem szczepień i system powiadamiania o kolejnych terminach szczepień.
Szczepienie w spokojnej, o ile to możliwe, miłej atmosferze , bez pośpiechu, tłoku i kontaktu z tłumem innych pacjentów z infekcjami.
Szczepionki dostępne w gabinecie, bez konieczności przywożenia ich samemu i ryzyka niewłaściwego transportu mogącego uszkodzić preparaty.
Pełna dostępność szczepionek, również na zamówienie.

Leczenie

Niestety przyjdzie taki moment, że spotkamy się również w gabinecie nie tylko ze zdrowym dzieckiem do bilansu czy szczepienia, ale także w trochę bardziej niepokojącej sytuacji, jak w przypadku choroby Państwa dziecka.
W takiej chwili postaramy się razem, jak najszybciej i konkretniej zaradzić problemowi.
W gabinecie oprócz mojej wiedzy i zaangażowania, można wykonać niektóre podstawowe badania, wypożyczyć inhalator i wrócić spokojniejszym do domu. W razie dalszych wątpliwości będziemy w kontakcie telefonicznym, aby przetrwać wspólnymi siłami te niezbyt miłe dla rodzica dni.

Maluszki :)

Posiadanie noworodka i niemowlaka (zwłaszcza pierwszego :)) w domu to wielkie szczęście, ale także olbrzymi stres, odpowiedzialność i konieczność radzenia sobie z mnóstwem sytuacji na które często samemu trudno znaleźć rozwiązanie. Na pewno jestem Państwu w stanie chociaż w części tych problemów pomóc zwłaszcza dotyczących diety, szczepień i codziennej pielęgnacji. W moim gabinecie nie ma głupich pytań, a jeśli są to jest czas na aby na nie odpowiedzieć.

Bilanse zdrowia

Zgodnie z harmonogramem z książeczki zdrowia wskazana jest ocena zdrowia dziecka w trakcie bilansów przynajmniej w wieku 2, 4, 6, 8, 10 lat.

Grypa

Jak co roku i w tym sezonie istnieje duże ryzyko zachorowania na tą bardzo zaraźliwą , nieprzyjemną i mogącą dawać poważne powikłania chorobę.
W moim gabinecie można dokonać profilaktycznego zaszczepienia, dysponuje również w razie podejrzenia zachorowania testami w kierunku grypy, którymi można szybko wykryć ewentualną infekcję i leczyć w sposób właściwy zapobiegając przykrym komplikacjom.

Ospa wietrzna

Ospa wietrzna wbrew obiegowej opinii, nie jest chorobą łagodną, którą „każde dziecko powinno przechorować”, w wielu przypadkach przebieg tej bardzo zaraźliwej choroby jest uciążliwy a niekiedy mogą wystąpić poważne powikłania jak:

Zakażenia bakteryjne skóry
Powikłania neurologiczne pod postacią zapaleń mózgu, móżdżku i opon m-r
Wirusowe zapalenia płuc

Wszystkim tym zagrożeniom można nowocześnie i skutecznie zapobiegać, szczepiąc swoje dziecko.

Do czego serdecznie zachęcam.

Najczęściej chorują dzieci uczęszczające do żłobków, przedszkoli i szkół, dlatego najlepiej rozpocząć szczepienia w drugim roku życia (2 dawki szczepionki w odstępie, co najmniej 6 tygodni).

Więcej informacji na www.ospawietrzna.pl

GODZINY PRACY

 • REJESTRACJA poniedziałek - PIĄTEK
  8:00 - 20:00
 • REJESTRACJA SOBOTA
  (w razie nagłych zachorowań)

  9:00 - 14:00
 • REJESTRACJA TELEFONICZNA
  609 479 754
 • Drodzy rodzice Pacjentów, proszę o odwołanie wizyty, z której nie możecie Państwo skorzystać. Umożliwicie tym samym innym pacjentom szybszy dostęp do lekarza.